„Te środki zapobiegawcze chronią nie tylko przed COVID”. WUM publikuje wyniki badań

Warszawski Uniwersytet Medyczny opublikował wyniki badań, z których wynika, że kluczowe środki zapobiegające COVID-19, są bardzo skuteczne w ochronie przed innymi wirusami, między  innymi od grypy sezonowej. 

Fot. NIAID, CC BY 2.0 / Wikipedia

Z badań opublikowanych przed WUM wynika, że od kiedy zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia, mniej osób przechodzi choroby wirusowe. Aż 27% badanych przyznało, że od marca znacznie rzadziej choruje niż miało to miejsce analogicznie rok temu. Tylko 8% twierdzi, że chorowało częściej a 65% nie zauważyło zmian.

Naukowcy uważają, że ma to duży związek z nowymi zasadami bezpieczeństwa, które na początku pandemii zostały wprowadzone i wciąż obowiązują. Chodzi przede wszystkim o zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek czy dezynfekowanie rąk. Wcześniej część osób również się do tych zasad stosowała, ale była to znacznie mniejsza część społeczeństwa. Mało osób myślało rok temu, w sezonie grypowym o zasłonięciu ust i nosa, często chorzy wychodzili z domu, nie było odpowiednich odległości międzyludzkich. Przez to wirusy znacznie łatwiej się rozprzestrzeniały.

Teraz zakażeń jest bardzo dużo, natomiast duża część osób stosuje się do zasad, zostaje w domach i to zdaniem ekspertów jest drogą do sukcesu. Lekarze  i naukowcy są też zgodni, że pomóc może wprowadzenie lockdownu. Dzięki temu liczba dobowych zakażeń powinna się znacznie zmniejszyć.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c