Te województwa najbardziej zagrożone 4 falą i lockdownem

Lekarze od dawna ostrzegają, że czwarta fala jest realna. To, jakich będzie rozmiarów zależy tez od tego, jaki wariant będzie rozprzestrzeniony w Polsce. Ekspert wskazał, że w tych województwach szybkie rozprzestrzenienie się koronawirusa jest bardziej prawdopodobne.

Fot. Warszawa w Pigułce

Według Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego w najgorszym przypadku w połowie sierpnia może pojawić się kolejna fala.

Józef Knap z Państwowej Inspekcji Sanitarnej powiedział w rozmowie z „Faktem”, że nadal jest wiele regionów, w których wyszczepialność jest na bardzo niskim poziomie. Tam kolejna fala koronawirusa może rozprzestrzenić się szybciej niż w innych rejonach i tym samym w tych regionach może powrócić lockdown.

Według statystyk najtrudniejsza sytuacja jest w województwach: podlaskim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim. W niektórych gminach zaszczepionych jest ledwo kilka procent mieszkańców. W Małopolsce najlepsza sytuacja jest w Krakowie, który nie odstaje od średniej krajowe.

Z najnowszych danych wynika, że przynajmniej jedną dawką zaszczepiono 16,89 mln osób. W pełni zaszczepionych jest 13,2 mln osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c