Telefon od 10 latka uratował życie jednego z członków jego rodziny. Policja: chłopiec zachował się wzorowo!

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie otrzymał telefon od 10-latka, który poprosił o pomoc w poszukiwaniach zaginionego 23-letniego członka jego rodziny. Dzięki interwencji rezolutnego chłopca udało się błyskawicznie odnaleźć zaginionego mężczyznę.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Jak poinformował rzecznik policji z Piaseczna Jarosław Sawicki, komenda otrzymała zgłoszenie od 10-letniego chłopca, który zaniepokojony zaginięciem jednego z członków swojej rodziny, postanowił poinformować o powstałych okolicznościach policjantów, prosząc o pomoc.

Tuż po rozmowie z chłopcem policja niezwłocznie oddelegowała kilkunastu specjalistów prewencyjnych oraz kryminalnych a także kobiecą załogę z Zalesia Górnego do zgłoszonej interwencji.

Funkcjonariusze, rozpoczynając poszukiwania od okolic miejsca zamieszkania zaginionego, dotarli do lasu, w którym trafili na 23-letniego mężczyznę. To właśnie tam młodsi aspiranci: Michał Malinowski oraz Grzegorz Dębski odnaleźli poszukiwanego.

Tuż po tym, jak namierzyli zaginionego członka rodziny, przekazali go pracownikom pogotowia ratunkowego, które zabrało go do szpitala.

Jak podkreślił komisarz, postawa 10-latka, zdeterminowanego, by odnaleźć członka rodziny, zasługiwała na pochwałę i słowo uznania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c