Ten kandydat pokonałby Andrzeja Dudę! Zaskakujące wyniki sondażu!

Według najnowszego sondażu żaden z kandydatów nie ma szans na wygraną w I turze. W drugiej jest natomiast tylko jeden, który może zagrozić Andrzejowi Dudzie.

Fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Według badania United Survey dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM na największą liczbę głosów w I turze może liczyć Andrzej Duda. To 42 proc. Na drugim miejscu znalazłaby się Małgorzata Kidawa-Błońska z 22 proc. poparciem. Na dalszych miejscach są Władysław Kosiniak-Kamysz (10,4 proc.), Robert Biedroń (8,2 proc.), Szymon Hołownia (7,4 proc.) i Krzysztof Bosak (4,1 proc.).

Według badania ciekawiej robi się w II turze. Jeżeli Andrzej Duda będzie walczył z Małgorzatą Kidawą-Błońską, kandydatka Koalicji Obywatelskiej może tę walkę przegrać zdobywają 41,6 proc. głosów wobec 49,6 proc. głosów urzędującego prezydenta.

Jeżeli jednak Polacy zdecydują się zagłosować w I turze na Władysława Kosiniaka-Kamysza, lider ludowców mógłby wygrać dwoma procentami głosów (45,9 wobec 43,9).


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.