Ten kraj zamyka granicę dla Polaków! Nowe zasady od poniedziałku

W związku z rozwijającą się epidemią koronawirusa w Europie, część krajów postanowiła zamknąć granice dla obcokrajowców. Wśród nich są Czechy, które zakazały wjazdu na swój teren państw z czerwonej listy. A na takiej liście znajduje się Polska. 

Na liście czerwonej, czyli w gronie państw wysokiego ryzyka zakażenia się koronawirusem znalazła się Polska. W naszym kraju dobowa liczba przypadków wciąż wzrasta. Nic nie pomagają dodatkowe obostrzenia. Jeśli tak będzie dalej, premier zapowiedział możliwość wprowadzenia kwarantanny narodowej.

Od 9 listopada, czyli od najbliższego poniedziałku Czechy natomiast zamykają swoją granicę dla Polaków i innych krajów, znajdujących się na czerwonej liście. Według prawa od tego dnia do Czech będą mogli jedynie przyjeżdzać cudzoziemcy, którzy posiadają zezwolenie na pobyt stały lub tymczasowy w krajach o niskim ryzyku wystąpienia  koronawirusa, cudzoziemcy posiadający wizy na pobyt stały lub tymczasowy na terenie Czech lub UE, osoby zajmujące się transportem międzynarodowym, a także obcokrajowcy będący członkami roziny obywateli Republiki Czeskiej lub EU, którzy mieszkają na terenie Czech. Dodatkowo, zewolenie mogą dostać ci, którzy mają potwierdzenie powodu wyjazdu, czyli np. studenci czy partnerzy biznesowi.

Łącznie w Czechach od początku pandemii potwierdzono prawie 400 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem. Ostatnia dobowa liczba wyniosła ponad 13 tysięcy przypadków. Z powodu COVID-19 zmarło już tam 4400 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c