Test na COVID-19 w… sklepie! Ciekawe rozwiązanie u naszych sąsiadów!

W Niemczech obywatele mogą kupić szybkie testy na koronawirusa w sklepach! Chodzi dokładnie o sieciówkę Aldi, która od 6 marca oferuje sprzedaż szybkich testów na COVID-19 w swoich placówkach. Cena to niecałe 25 euro. 

Fot. Shutterstock

Niemiecki dyskont Aldi rozpoczął sprzedaż szybkich testów na wirusa SARS-CoV-2. Od soboty w każdym supermarkecie w Niemczech można zakupić test, który następnie można wykonać samemu w domu. W celu wykonania badania pobiera się wymaz z nosa. Wynik uzyskuje się po 15 minutach.

Ale co istotne! Bliźniacze koncerny Aldi Nord i Aldi Sued przekazały, że jeden klient może kupić tylko jedno opakowanie produktu. Testy dostępne są jedynie przy kasie. Każde z opakowań zawiera w sumie pięć testów, a ich koszt to niecałe 25 euro. Jest to stosunkowo dobra cena.

Jak zapewniają producenci testów, są one skuteczne aż w 96 procentach. Czy takie rozwiązanie pojawi się również w Polsce? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że inne sieci wziąć przykład z Aldi i również oferować testy w swoich sklepach. Za takim pomysłem jest między innymi drogeria dm i Rossmann.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c