"Testament pokolenia odchodzącego na wieczną wartę". Warszawiacy zbierają na książkę o zgrupowaniu "Radosław"

Fundacja Artystyczna Erina B zbiera środki na książkę o Janie Mazurkiewiczu, dowódcy zgrupowania „Radosław”, czołowej postaci, która odegrała olbrzymią rolę w walce na czele Powstania Warszawskiego.

Fot. Polak Potrafi.pl

Fot. Polak Potrafi.pl

Książka będzie zawierać wspomnienia ostatnich żyjących żołnierzy ze Zgrupowania „Radosław”. Będzie to unikatowy i jedyny w swoim rodzaju „Testament” odchodzącego na wieczną wartę pokolenia, żołnierzy płk „Radosława”, dla których ostatnim i najważniejszym celem jest przywrócenie pamięci i dobrego imienia ich dowódcy. Do książki będzie dołączony film na dvd pt. „Radosław”, nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, który powstał na zlecenie Związku Powstańców Warszawskich, przy współfinansowaniu Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.” – czytamy na stronie polakpotrafi.pl na której zbierane są środki na książkę i tłoczenie płyt DVD.

Do końca zbiórki pozostały jeszcze dwa miesiące więc serdecznie zapraszamy do pomocy. Jako przedsmak tego, co jest zawarte zarówno w książce, jak i filmie przedstawiamy krótki fragment wypowiedzi gen. Ścibora-Rylskiego. Chwyta za serce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.