TK opublikował uzasadnienie wyroku ws. zakazu aborcji. Jeszcze dziś wyrok ma być opublikowany

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. przepisów aborcyjnych. Wyrok ma być opublikowany jeszcze dziś, co w konsekwencji zakaże kobietom dokonywać aborcji z powodu ciężkiego nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub wad letalnych. Jest reakcja Strajku Kobiet.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

22 października Trybunał orzekł, że przepis ustawy antyaborcyjnej zezwalający na usunięcie płodu ze względu na ciężki i nieodwracalne upośledzenie lub chorobę letalną jest niezgodny z konstytucją.

Kancelaria Premiera od tamtego czasu czekała z opublikowaniem wyroku, czekając na uzasadnienie. „Trybunał Konstytucyjny przedstawił pisemne uzasadnienie do wyroku dotyczącego ochrony życia. Zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw” – informuje dziś Centrum Informacji Rządu.

Jest już informacja ze strony Strajku Kobiet. N 17.15 zapowiedziano konferencję prasową, a na 18.30 demonstrację przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c