Tłumy warszawiaków na otwarciu Targu Rybnego

Co piątek czynny będzie Targ Rybny. Choć oficjalne otwarcie nastąpiło w tamtym tygodniu, dopiero teraz wydarzenie cieszy się ogromnym powodzeniem, a ze stoisk szybko znikają kolejne towary.

Fot. Targ Rybny w Warszawie

Fot. Targ Rybny w Warszawie

„Jednodniowy TARG Rybny to nowe miejsce na zakupowej i kulinarnej mapie Warszawy. Dla sympatyków świeżej ryby, dla wielbicieli owoców morza, dla wszystkich którzy poszukują miejsca do zjedzenia rybki na mieście, oraz tych wszystkich którzy ryby po prostu jedzą.” – piszą organizatorzy targów.

„Poszukiwacze świeżej ryby będą mogli przebierać wśród pstrągów (tęczowych, łososiowych, źródlanych), jesiotrów, dorad, mieczników, halibutów, śledzi, sardynek i sardeli oraz takich ryb jak sola, żabnica, tuńczyk, merlin, labrax. Ryby dostępne też będą w wersji wędzonej (np. troć,sieja, węgorz, sielawa, sum, łosoś, miętus, halibut, makrela, pstrąg i jesiotr) oraz w przetworach. Dostępne będą pasztet z pstrąga, roladki z leszcza z morelą lub śliwką, roladki z płoci, śledzie (z żurawiną, gruszką, piernikiem, pomidorem czy kiszonym ogórkiem), karasie, liny, makrele, szczupaki, sandacze, sielawy, sumy i wiele innych w zalewie ) Miłośnicy owoców morza również znajdą coś dla siebie – mule i ostrygi, vongole, fasolari, brzytwy, krewetki, kalmary, ośmiornice, kraby, homary, scalopsy i langusty. Poza skarbami wód będzie można zaopatrzyć się także w składniki potrzebne do ich przyrządzania lub oryginalne dodatki takie jak szparagi morskie.

Fot. Targ Rybny w Warszawie2

Fot. Targ Rybny w Warszawie

Wszyscy Goście, którzy będą chcieli skosztować produktów na miejscu będą mieć taką szansę. Poza stoiskami zakupowymi będzie można próbować i zjeść rozgrzewające potrawy na miejscu. W menu prawdziwe specjały: klasyczna zupa rybna, zupa rybna po tonkińsku, ostro-kwaśna z krewetkami, kleik ryżowy z mulami lub z łososiem, ryba w sosie słodko kwaśnym, łosoś w czerwonym curry, wątróbka z pstrąga, krewetki po japońsku czy krewetki w cieście filo.”

Targ Rybny czynny jest na Placu Powstańców Warszawy w każdy piątek od godz. 12.00 do godz. 20.00.

Fot. Targ Rybny w Warszawie

Fot. Targ Rybny w Warszawie


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.