To już trzeci rok, odkąd nie ma z nami Zbyszka. Uczył nas, „jak żyć obok siebie”.

Zbigniew Wodecki – charyzmatyczny muzyk polskiej sceny – zakończył ziemską wędrówkę 22 maja 2017 roku, Mimo że od jego śmierci minęły dokładnie 3 lata, jego muzyka wciąż wybrzmiewa w naszych domach, chociażby za sprawą wspólnie wykonywanych piosenek przez popularnych piosenkarzy i aktorów. Jedno z takich nagrań ujrzało niedawno światło dzienne.

By Jarosław Kruk – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22131798

Człowiek, który łączył pokolenia, Dla jednych – wybitnych skrzypek, gwiazda estrady. Dla innych – prowadzący rozmaite programy telewizyjne.

Miłośnicy bajek kojarzą go jako twórcę popularnego piosenki, którą śpiewały wszystkie dzieci, gdy w wieczorynce gościła „Pszczółka Maja”.

Ujmował swoją uprzejmością oraz zarażał pogodą ducha. Zawsze z dobrym słowem i szacunkiem. Jak sam stwierdził w jednym z wywiadów, prowadził dość aktywne życie.

Jego kalendarz wypełniony był zarówno koncertami, jak i spotkaniami z różnymi ludźmi. Każdego dnia nieodłącznie towarzyszyła mu gra na skrzypcach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c