To koniec podróżowania? Coraz więcej samolotów pasażerskich jest przerabiane na towarowe

Koronawirus spowodował ogromne straty w wielu branżach. Zamykanych jest wiele firm, które najczęściej bankrutują. Również pandemia wpłynęła na transport międzynarodowy. Teraz samoloty pasażerskie zostają przekształcane na samoloty towarowe. 

Fot. Pixabay

Pandemia pokrzyżowała plany wszystkim. Ograniczone są możliwości podróżowania, na czym zarówno ucierpieli turyści, jak i linie lotnicze, hotele czy biura podróży. Spółki lotnicze zaczynają myśleć o rozwiązaniach związanych z dalszym świadczeniem usług. Wśród propozycji jest przekształcenie samolotów pasażerskich w samoloty towarowe. Na ten pomysł wpadłą firma Kuehne und Nagel.

Jak podkreśla spółka KN InteriorChain, która zajmie się przeróbką samolotów, jest to proces niezwykle skomplikowany. Należy między innymi usunąć fotele, nawiewy, toalety czy oświetlenie. Dodatkowo znikną okna i zablokowane muszą zostać drzwi, z których do tej pory korzystali turyści. Należy zamontować duże drzwi, które posłużą do załadunku kontenerów.

Szacuje się, że samolotów pasażerskich będzie trzeba przekształcić około 1,5 tysiąca. W sumie na całym świecie flota liczy łącznie ponad 26 tysięcy samolotów pasażerskich i towarowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c