„To nie byli policjanci, ale zwykli przebierańcy”. Ciebie też skontrolowali?

Słowa znanej piosenki można zastosować również do czynu dwóch mężczyzn, którzy w Lesznowoli podawali się za policjantów. Do zatrzymania doszło w chwili, gdy dokonywali oni „kontroli osobistej” u obywatela Ukrainy. Nie wykluczone, że dokonali podobnych czynów na terenie Warszawy i okolic.

Fot. KSP

Fot. KSP

Obywatel Ukrainy twierdził, że męzczyźni przedstawili się, jako policjanci i zarzucili popełnienie przestepstwa. Kiedy zaprotestował, powalili go na ziemię. Funkcjonariusze, tym razem ci prawdziwi, obezwałdnili napastników.

Sprawcy byli dobrze przygotowani. Posiadali kamizelki odblaskowe, „lizaka” do zatrzymywania pojazdów, oraz policyjne odznaki. 27 i 36-latek trafili do policyjnej celi w Piasecznie. Tu okazało się, że 36-latek od 2014 roku poszukiwany jest listem gończym.

Policjanci, zajmujący się tą sprawą, nie wykluczają, że zatrzymani mężczyźni, mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego, mogli dokonać więcej podobnych przestępstw. Osoby, które podejrzewają, że mogły paść ofiarą fałszywych kontroli, proszone są o pilny kontakt z Komisariatem Policji w Lesznowoli pod tel. 22 60 45 843.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c