To nie koniec protestów. Organizatorki już zapowiadają kolejne!

Od ubiegłego czwartku wciąż trwają protesty w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu jako niezgodną z Konstytucją. Wczoraj odbył się największy strajk nazwany „Marsz na Warszawę!”. Jak zapowiadają organizatorki z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, to jeszcze nie koniec. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Od ponad tygodnia trwają protesty związane z decyzją TK. Wczoraj przez stolicę przeszedł „Marsz na Warszawę”. Posiadał on kilka lokalizacji, z którym ruszył. Był to między innymi plac Zamkowy, plac Zawiszy i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Najwięcej osób zebrało się w centrum, gdzie liczba wyniosła ponad 100 tysięcy osób. Na fasadzie PKiN wyświetlono czerwoną błyskawicę. Takich tłumów nie było nawet podczas Marszów Niepodległości.

W piątek późnym wieczorem aktywistki walczące o prawa kobiet z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiedziały, że to jeszcze nie jest koniec manifestacji. Przypomniały o poniedziałkowej akcji „BLOKUJEMY WSZYSTKO”.

 

Wiele osób mogło spodziewać się ustąpienia manifestacji, chociażby z racji tego, że prezydent Andrzej Duda przygotował specjalny projekt zmian w tzw. ustawie aborcyjnej. Jednak kobiety nie poddają się, zamierzają składać broni. Dalej walczą o większe prawa kobiet.

Najbliższy protest ma mieć miejsce w poniedziałek w całej Polsce i prawdopodobnie demonstrujący będą blokować ruch uliczny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c