To tylko dla w pełni zaszczepionych. Wiceminister wprost

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, ze resort zastanawia się nad wprowadzeniem odwiedzin w szpitalach, tylko dla osób w pełni zaszczepionych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Na pewno mamy dziś problem z odwiedzinami w szpitalach – powiedział PAP wiceminister.

–  Zgłaszają to niejednokrotnie bliscy osób, które przebywają w szpitalach w stanie ciężkim, a oni nie mogą ich odwiedzić. W tej chwili analizujemy sytuację i zastanawiamy się, czy wprowadzić odgórnie unormowanie dotyczące odwiedzin w szpitalach przez osoby w pełni zaszczepione, czyli bezpieczne dla hospitalizowanych pacjentów. Bezpieczeństwo jest tu najważniejsze – powiedział Kraska. Dodał, że decyzja taka zostanie podjęta najprawdopodobniej w najbliższym czasie.

Na razie kwestia odwiedzin w szpitalach nie jest w żaden sposób odgórnie regulowana i każdy szpital ma w tej kwestii autonomię. W niektórych należy wykonać test, w innych wymagane jest szczepienie lub inna forma sprawdzania stanu zdrowia. W niektórych wejście do obiektu jest całkowicie zabronione.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c