Tomasz Grodzki o planach podziału województwa mazowieckiego: „Są to działania, które jak najszybciej trzeba porzucić”

Marszałek Senatu przyznał, że uważa pomysł podziału województwa za nieracjonalny i są spowodowane chęcią zemsty politycznej. Dla Grodzkiego jest to nie do zaakceptowania.

Jesienią mogą nas czekać kolejne wybory, ponieważ PiS zaplanował podział województwa mazowieckiego na mazowieckie i warszawskie. Wyodrębniłoby to stolicę od reszty miast na Mazowszu.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki skomentował pomysł zmian:

„Wszystkie działania wymierzone w samorząd są niesłuszne. Zwłaszcza jeśli oparte są, albo podszyte niecnymi zamiarami albo emocjami, chęcią odegrania się na samorządach za to, że nie są one tubą propagandową rządzących i mają własne zdanie. Jeśli intencje tego ruchu są nieracjonalne, a na to wszystko wskazuje, w tym głosy najbardziej zainteresowanych, czyli marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, to znaczy, że to są działania, które należy jak najszybciej porzucić. Natomiast co zrobią rządzący, to trudno dywagować.”

-powiedział marszałek.

Tomasz Grodzki ma też nadzieję, że są to jedynie dywagacje, a nawet jeśli okaże się to prawdą to Senat podejdzie do tego z zachowaniem odpowiedniego dystansu, bez emocji.

Nowe województwo warszawskie obejmowałoby Warszawę i przylegające do miasta powiaty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c