Tomasz Komenda nie chce odwoływać się od wyroku! Otrzyma blisko 13 milionów!

Tomasz Komeda nie będzie odwoływał się od wyroku w sprawie przyznanego mu zadośćuczynienia i odszkodowania za 18 lat niewinne spędzonych w więzieniu. W związku z tym otrzyma 13 milionów, a nie, jak początkowo oczekiwał, prawie 19 milionów. Jak tłumaczy: „Chcę jak najszybciej zapomnieć”. 

8 lutego zapadł wyrok w sprawie zadośćuczynienia i odszkodowania dla niewinnie skazanego za zabójstwo Tomasza Komendy. Mężczyzna wnioskował o 19 milionów złotych, Sąd Okręgowy w Opolu zaproponował mu kwotę blisko 13 milionów złotych. Jak się jednak okazuje, mężczyzna nie będzie się odwoływał od wyroku.

W rozmowie z TVN24 mężczyzna przyznał, że chce jak najszybciej zapomnieć o tym, co się stało i ostatecznie zakończyć ten etap życia. Stąd decyzja o braku odwołania się od wyroku.

Tomasz Komenda został aresztowany w 2000 roku w sprawie zabójstwa i zgwałcenia 15-letniej dziewczynki. Sąd pierwszej instancji skazał go na 15 lat pozbawienia wolności. Po apelacji skazano go jednak na 25 lat. Nigdy jednak nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W maju 2018 roku Sąd Najwyższy uniewinnił Komendę, a we wrześniu 2020 roku roku skazał na 25 lat dwóch innych mężczyzn, oskarżonych o gwałt i zabójstwo 15-latki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c