Tour de Pologne już niedługo. Utrudnienia w stolicy [MAPKA]

Niespełna miesiąc dzieli nas od Tour de Pologne 2015. Pierwszy etap rozpocznie się 2 sierpnia w Warszawie. Kolarskie święto to nie tylko wielkie emocje i wielkie nazwiska, ale także wielkie utrudnienia na warszawiaków.

Fot.  Tour de Pologne

Fot. Tour de Pologne

Tegoroczny 72. Tour de Polgne UCI World Tour odbywać się będzie pod hasłem „Łączymy stolice”. Na starcie wyścigu pojawi się w sumie 17 zawodowych grup UCI World Teams, a także reprezentacja Polski oraz drużyna CCC Sprandi Polkowice. Pierwszy etap kolarskiego święta rozpocznie się w Warszawie. Uroczyste otwarcie wyścigu nastąpi w niedzielę, 2 sierpnia, o godz. 13.40 na błoniach Stadionu Narodowego, skąd kolarze wyruszą na trasę pierwszego etapu. Prowadzić on będzie ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski, Zajęcza, Dobra, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, plac Piłsudskiego, Wierzbowa, Senatorska.

To jednak nie koniec utrudnień, bowiem przed właściwymi zmaganiami tych dużych, także i mniejsi zawodnicy będą chcieli spróbować swoich sił. Przed startem wyścigu głównego rozegrany zostanie Nutella Mini Tour de Pologne w którym udział biorą od 8 do 12 lat, a także Puchar Młodzików w którym rywalizują trzynasto- i czternastolatkowie. Młodsi sportowcy rozpoczną swoją rywalizację o godz. 11.00 na placu Teatralnym. Do pokonani będą mieli trasę o długości 5,8 kilometra widoącą ulicami: Miodową, Bonifraterską, Konwiktorską, Sanguszki, Wybrzeżem Gdańskim, Karową, Krakowskim Przedmieściem, Królewską do placu Teatralnego i dalej Wierzbową do mety na placu Teatralny. Ta rywalizacja zakończy się około godz. 12.00.

2 sierpnia to niedziela, a więc czas powrotów. Możemy się przygotować na duże utrudnienia, szczególnie, że zamknięte będzie większość lewobrzeżnych arterii i Most Świętokrzyski. Tour de Pologne to wielkie święto kolarstwa mające na celu promocję zdrowego stylu życia, sportu i kolarstwa samego w sobie. Pierwsza edycja odbyła się już w 1928 roku.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.