Tragedia w domu opieki. Jeden pensjonariusz zakatował drugiego. Mężczyzna nie żyje

Policjanci z Pragi Północ prowadzą czynności w ramach śledztwa wszczętego przez prokuraturę rejonową w związku z ciężkim uszkodzeniem ciała mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze szczegółowo ustalają okoliczności, w jakich mężczyzna zmarł.

Fot. Pixabay

W toku postępowania ustalono, że w sobotę 75-latek został pobity przez kolegę, z którym od dłuższego czasu przebywał w domu opieki.

Rozpoznanie w miejscu zdarzenia przeprowadzili policjanci z białołęckiego wydziału patrolowego i to oni w konsekwencji zatrzymali 68-letniego mężczyznę, który mógł mieć bezpośredni związek z tą sprawą. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zebrane przez mundurowych informacje pochodzące m.in. z oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków i analizy zabezpieczonej dokumentacji medycznej pozwoliły na ustalenie okoliczności tego zdarzenia i przedstawienia w prokuraturze zarzutów zatrzymanemu mężczyźnie.

Odpowie on za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią 75-letniego mężczyzny. Sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w tymczasowym areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Irmina Sulich/ea

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]