Tragiczna śmierć znanego aktora. Zmarł wskutek użądlenia

Jerzy Janeczek znany m.in. z roli Witii Pawlaka w trylogii „Sami swoi”, nie żyje. Okazało się, że aktor zmarł w wyniku tragicznego zdarzenia.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Okazało się, że Jerzy Janeczek został użądlony przez pszczołę. Był uczulony na jad o czym wiedział już wcześniej, ponieważ dwukrotnie z tego powodu był hospitalizowany. Tym razem stanął na pszczołę, a ta go użądliła. Podał sobie adrenalinę, ale niestety nie udało się go uratować. Zmarł w szpitalu.

„Z żalem żegnamy zmarłego nagle JERZEGO JANECZKA, aktora, któremu największą popularność przyniosła rola Witii Pawlaka w trylogii Sylwestra Chęcińskiego 'Sami swoi’, 'Nie ma mocnych’ i 'Kochaj, albo rzuć'” – napisano na stronie Związku Artystów Scen Polskich. Artysta miał 77 lat.

Aktor w 1968 ukończył studia na wydziale aktorskim PWSTiF w Łodzi. Występował na deskach teatrów we Wrocławiu, Kaliszu, Koszalinie i Warszawie. Zyskał popularność dzięki roli Witii Pawlaka w filmie komediowym „Sami swoi”. Pod koniec lat osiemdziesiątych wyjechał do USA. W 2007 powrócił do Polski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c