Tragiczny pożar w Rembertowie. Znaleziono zwęglone ciało

Chwilę przed godziną 6 przy ulicy Zawodowej w Rembertowie doszło do pożaru mieszkania na parterze. Podczas akcji gaśniczej strażacy odkryli zwęglone ciało mężczyzny. Przyczyny pożaru nie są znane.

Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej oraz policja pod nadzorem prokuratora.

Do tragicznego w skutkach pożaru mieszkania doszło dziś rano na ul. Zawodowej w rejonie JRG nr 13. Jedna osoba poniosła śmierć.
Takich sytuacji można by uniknąć poprzez instalację czujki dymu, która odpowiednio wcześnie zaalarmuje właściciela oraz sąsiadów o zagrożeniu.
Domowe czujki dymu lub tlenku węgla to prosty sposób na zabezpieczenie domu przed pożarem lub zatruciem czadem. Domowe czujki alarmują mieszkańców domu, w którym powstał pożar lub nastąpiła emisja tlenku węgla.
Na rynku jest dużo różnych modeli czujek dymu i czadu. Przy wyborze nie kierujmy się tylko ceną. Wybierzmy profesjonalną czujkę, renomowanego producenta, która ma certyfikat zgodności, co oznacza, iż została przebadana w profesjonalnym laboratorium certyfikującym na zgodność z normą EN 14604: autonomiczne czujki dymu. Dopiero taka czujka gwarantuje nam bezpieczeństwo przez wiele lat. Producenci projektują czujki w taki sposób aby chroniły przed zagrożeniem 5, 7 lub nawet 10 lat.
Przed instalacją czujki dymu i czadu należy koniecznie zapoznać się z dołączoną do niej instrukcją producenta, w której znajdziemy wszelkie istotne informacje, w tym: zasady montażu, obsługi i testowania, wymiany baterii, maksymalny czas użytkowania czujki itp”- informuje Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c