Tragiczny wypadek na Jagiellońskiej. Prokuratura powoła biegłego

Prokuratura planuje powołać biegłego z zakresu ruchu drogowego. Chodzi o tragiczny wypadek, do którego doszło w piątek na ulicy Jagiellońskiej. Tramwaj tam pociagnął za sobą małego chłopca, który zginął na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek na przy Jagiellońskiej. Na przystanku Batalionu „Platerówek” 5-letni chłopiec został pociągnięty przez tramwaj wzdłuż torowiska. Najprawdopodobniej doszło do przytrzaśnięcia drzwiami. Niestety, chłopiec zmarł na miejscu. Motorniczy był doświadczony na swoim stanowisku, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Jak wynika z wewnętrznych ustaleń Tramwajów Warszawskich, tramwaj zahamował po użyciu hamulca bezpieczeństwa. Z analizy zapisu urządzeń rejestrujących tramwaju wynika, że tramwaj zahamował po użyciu hamulca bezpieczeństwa na dystansie 28 metrów w ciągu około czterech sekund.

Oprócz dochodzenia wewnętrznego, śledztwo w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym bada również Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Jak przekazała  w rozmowie z RDC rzecznik, prokuratura planuje powołać biegłego z zakresu ruchu drogowego. Odpowie on na pytania związane z tym, jaki przebieg miało zdarzenie sekunda po sekundzie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.