Tragiczny wypadek w Jankach. Zderzenie busa z osobówką. 4-latek w stanie krytycznym

Do groźnego wypadku doszło dziś około godziny 14:30 w Alei Krakowskiej w Jankach, na wysokości numeru 22. Samochód dostawczy marki Ford zderzył się z osobowym Volkswagenem, w wyniku czego poważnie ranny został 4-letni chłopiec.

Fot. Shutterstock

Według relacji świadków, siła uderzenia była na tyle duża, że oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone. Natychmiast po zdarzeniu służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce. Strażacy, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja szybko dotarli na miejsce i rozpoczęli akcję ratunkową.

Stan 4-letniego chłopca, który podróżował osobowym Volkswagenem, był krytyczny. Dziecko wymagało natychmiastowej reanimacji na miejscu zdarzenia. Po udanej akcji ratunkowej chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów. Stan 4-letniego chłopca pozostaje nieznany.

Jak informuje Rafał Markiewicz z Zespołu Prasowego Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z Warszawą w Pigułce:

„Ucierpiało dziecko. 4 letni chłopiec został zabrany przez śmigłowiec LPR. Kierowcy są trzeźwi. Występują utrudnienia w kierunku na Raszyn, na początku droga była całkowicie zablokowana, a teraz drożny jest jeden pas.”

Na czas prowadzenia działań ratowniczych i wyjaśniania okoliczności wypadku, Aleja Krakowska w Jankach była czasowo zablokowana. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin, co spowodowało znaczne korki i zmusiło kierowców do korzystania z objazdów.

Policja przypomina, że nawet chwila nieuwagi czy zbyt szybka jazda mogą doprowadzić do tragedii, która dotyka niewinne osoby, w tym dzieci. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę, przestrzeganie przepisów i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]