Tramwaj na Gocław, jak Koń Trojański inwestorów?

Samorząd Mieszkańców Saskiej Kępy znalazł raport dotyczący możliwości przeprowadzenia tramwaju na Gocław. Autor pisze w nim, że przeprowadzenie linii przez ogródki działkowe stwarza możliwości dalszej ich zabudowy.

Fot. Samorząd Mieszkańców Sasków Kępy

Fot. Samorząd Mieszkańców Sasków Kępy

„Niektórzy twierdzą, że argument jakoby wytyczenie linii tramwajowej przez ogródki działkowe oznaczało ryzyko ich zabudowy jest nieuprawniony i abstrakcyjny.” – pisze Stowarzyszenie – „Tymczasem w opracowaniu na temat tramwaju na Gocław z 2008 roku analizowano m.in. przebieg torowiska przez ogródki działkowe. I co przy okazji zasugerowano? Właśnie budowę nowych domów na terenie działek… Oby plan zagospodarowania przestrzennego chroniący zielony charakter tego obszaru powstał jak najszybciej.”

Inwestorzy zabiegają o tereny ogródków działkowych od dawna, ale radni są zgodni co do przeznaczenia tego miejsca i nie chcą obiektu odsprzedawać. Gdyby jednak przeznaczyć je pod tory sytuacja rzeczywiście mogłaby ulec zmianie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.