Tramwaje przyspieszą. Dojedziemy o całe 30 sekund szybciej

Tramwaje Warszawskie przyspieszają – jeżdżą z prędkością 70 km/h w al. Zielenieckiej a już wkrótce pojadą szybciej także na Moście Marii Skłodowskiej-Curie.

Fot. Tramwaje Warszawskie

Fot. Tramwaje Warszawskie

Tramwaje jeżdżące w al. Zielenieckiej – od Teatru Powszechnego do Ronda Waszyngtona osiągają prędkość 70 km/h. Tramwaje Warszawskie podwyższyły maksymalną prędkość z dotychczasowych 50 km/h do 70 km/h. W najbliższym czasie także na Moście Marii Skłodowskiej-Curie prędkość wzrośnie z 50 km/h do 60 km/h; przy czym, ze względu technicznych utrzymane będzie ograniczenie do 45 km/h na dwóch dylatacjach. Skróci się czas  jazdy o ok. 15 s w przypadku al. Zielenieckiej oraz o ok. 30 s w przypadku trasy mostowej.

Dodatkowo w najbliższych tygodniach na trasie linii nr 2 zostanie także zakończone wprowadzanie priorytetu. Dzięki temu tramwaje będą przejeżdżały praktycznie bez straty czasu przez skrzyżowanie z ul. Myśliborską. Podobnie będzie na przejściu dla pieszych po wschodniej stronie przystanków Stare Świdry. Czas przejazdu skróci się nawet o 3 min., poprawi się także regularność kursowania, obecnie zakłócana przez skrzyżowanie z ul. Myśliborską.
Już wcześniej po modernizacji trasy tramwajowej W-Z zniesiono ograniczenie do 30 km/h na Moście Śląsko-Dąbrowskim a dzięki przebudowie sieci trakcyjnej w al. Krakowskiej przy pasie startowym lotniska Okęcie.

Ale to nie koniec – Tramwaje Warszawskie myślą o zwiększeniu prędkości jazdy także na innych trasach tramwajowych – przede wszystkim na wydzielonych torowiskach oraz o większych odległościach międzyprzystankowych. Wymaga to m.in. uzgodnień z jednostkami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo ruchu w Warszawie, a każda zmiana wymaga zatwierdzenia ze strony Inżyniera Ruchu. Podwyższona dopuszczalna prędkość będzie wprowadzana także na projektowanych i planowanych trasach tramwajowych.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.