Tramwaj na Łazienkowskim? CZT: To możliwe

Wizualizacja Fot. Centrum Zrównoważonego Transportu

Wizualizacja Fot. Centrum Zrównoważonego Transportu

Centrum Zrównoważonego Transportu często zajmuje się analizami, zbiera dane i ocenia różnorodne projekty. Teraz organizacja wzięła pod lupę Trasę Łazienkowską ze szczególnym uwzględnieniem Mostu.

Eksperci CZT przekazali ratuszowi raport w którym poruszają kwestie tramwaju przez sam środek trasy. Ich zdaniem miejscem dla pojazdów komunikacji miejskiej na Trasie powinny być środkowe pasy ruchu, które nie przecinają się z wjazdami i zjazdami w Trasy w każdym węźle. Krzysztof Rytela, dyrektor fundacji uważa, że tak powstała linia szybkiego tramwaju lub BRT miałaby parametry niemal dorównujące metru, przy wielokrotnie niższych kosztach.

Z raportu wynika, że takie rozwiązanie jest możliwe przy obecnie planowanej szerokości mostu, nie trzeba byłoby więc czegokolwiek poszerzać. Problem jednak w tym, że o planach na tramwaj trzebaby pomyśleć już teraz. Jak bowiem zapewnić możliwość takiej przebudowy w przyszłości bez całkowitego wyburzania tego co powstanie w tym roku w ramach odbudowy mostu? Zaproponowano wykonanie środkowych dźwigarów w tych betonowych przęsłach jako oddylatowanych od reszty konstrukcji. W przyszłości będzie możliwe łatwe wyburzenie tylko tych środkowych dźwigarów i wybudowanie w ich miejscu przystanków.

Ratusz na razie nie odniósł się w żaden sposób do raportu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.