Awantura pomiędzy transseksualistką, a nastolatką. Sprawa trafi do prokuratury [WIDEO]

Od kilku dni obserwujemy w mediach społecznościowych sprawę Niny Kukawskiej, czyli Rafalali. Jest ona osobą publiczną, transseksualistką, czyli osobą, która zmieniła płeć i aktorką. Kobieta ostro zareagowała na rzekomy śmiech dziewczynki i postanowiła się z nią skonfrontować przed kamerą.


 

„Policjanci dokonają oceny prawno-karnej tego zdarzenia, a zebrane materiały przekażą do prokuratury celem dalszych czynności” – poinformował w niedzielę PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka, odnosząc się do filmiku zamieszczonego w sieci przez Rafalalę.

Do treści nagrania odniósł się w sobotę także szef MSWiA Joachim Brudziński.

„Poleciłem Komendantowi Głównemu @PolskaPolicja analizę tego materiału i podjęciu wszelkich działań prawnych wobec tego agresywnego osobnika” – napisał na Twitterze.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych napisał:

NASZE STANOWISKO W SPRAWIE ATAKU RAFALALI NA NASTOLATKĘ

Sieć obiegł film zamieszczony na Snapchacie przez Rafalalę, znaną transseksualistkę. Chwali się na nim atakiem na dziewczynkę, na oko 13-letnią, która miała zaśmiać się na widok Rafalali.

„Śmiejesz się komuś w twarz? Jak, kurwa, nie? To jest kurwa śmieszne? Co cię kurwa śmieszy we mnie? Przyjemnie kurwa? Pośmiejemy się kurwa?” – krzyczy Rafalala do przestraszonego dziecka, szarpie dziewczynkę i oblewa napojem.

Temat podchwyciły natychmiast wszelkie prawicowe portale. „Lewacki terror”, „prostytutka”, „to coś” – piszą szmatławce w swoim stylu starając się podsycać nienawiść do osób LGBTQ. W komentarzach roi się od homofobii, nawoływania do eksterminacji osób nieheteronormatywnych, bluzgów i mowy nienawiści rodem z propagandy III Rzeszy. Zajmiemy się ich autorami.

Ale to jest tylko jedna strona medalu; jest też druga.

Wielokrotnie stajemy w obronie osób LGBTQ i będziemy to robić nadal, jednak nie możemy przyznać, że nic się nie stało, bo atakująca jest trans. Rafalala zachowała się skandalicznie.

Potrafimy zrozumieć, że ciężko jest żyć, gdy wciąż wytykają cię palcami i spotykasz się na każdym kroku z nietolerancją. Jednak atakowanie bezbronnego dziecka to gruba przesada! Być może rzeczywiście dziewczynka naśmiewała się, ale to nie jest powód, by ją szarpać, wyzywać i oblewać kawą!

A po wszystkim zamieścić w sieci film dokumentujący upokorzenie dziewczynki.

Nadal będziemy występować w obronie praw mniejszości seksualnych, domagać się równego traktowania i naciskać na rozwiązania prawne rzeczywiście równające status społeczny wszystkich obywateli, bez względu na ich orientację.

Jednak uważamy, że Rafalala robi więcej złego niż dobrego w sprawie walki o równouprawnienie osób LGBTQ.

Ośrodek wysłał zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Rafalalę.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.