Trująca rtęć rozlana na ulicy. Specjalistyczne jednostki straży pożarnej w akcji

Rtęć jest dużym zagrożeniem dla każdego kto ma z nią styczność. Strażnicy miejscy pomogli zażegnać niebezpieczeństwo zatrucia jej oparami.

W niedzielne popołudnie patrol straży miejskiej z Woli został wezwany do podejrzanej substancji. Na miejscu, na chodniku funkcjonariusze zauważyli metaliczną ciecz, przypominającą rtęć. Opary tego ciężkiego metalu są bardzo trujące. Wnikają do organizmu głównie przez skórę i drogi oddechowe. Mogą wywołać bóle głowy, zaburzenia widzenia i koordynacji ruchowej.

Strażnicy zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych i wezwali jednostkę ratowniczą z wykwalifikowanej grupy chemicznej straży pożarnej. Substancja faktycznie okazała się rtęcią.

Strażacy w specjalnych kombinezonach ochronnych zebrali ją z chodnika. Miejsce zostało zneutralizowane siarką. Pojemnik z niebezpieczną zawartością został przekazany pod opiekę strażników, od których odebrała go przysłana przez zarządcę terenu specjalistyczna firma.

Źródło: Straż Miejska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c