Trwa manifestacja przed Sejmem. Wiejska i Matejki zablokowane

Kilka tysięcy osób protestuje przed Sejmem przeciw ustawie zakazującej aborcji. Wiele z nich ma ze sobą wieszaki lub transparenty, które je imitują.

Fot. Partia Razem / Facebook

Fot. Partia Razem / Facebook

Organizatorem manifestacji jest partia Razem. Protestuje nie tylko Warszawa, ale i wiele miast w całej Polsce:
„Posłowie chcą torturować polskie kobiety, skazywać je na więzienie, upokorzenie i śmierć. Chcą uczynić z Polski piekło, w którym kobieta, która poroni, jest przesłuchiwana przez prokuratora, a badania prenatalne są w praktyce nielegalne. Nie pozwólmy odebrać sobie godności!” – piszą organizatorzy. Zebranie się kilku tysięcy osób nikogo nie dziwi. Na Facebooku post o manifestacji udostępniono ponad 1 000 razy.

Ustawa jest inicjatywą obywatelską. Nie wiadomo, jak skończy się głosowanie w sejmie. Przeciw jej wprowadzeniu będą zapewne PO i Nowoczesna. Nie wiadomo jak zachowa się też PiS i Kukiz ’15. Z natury są to ugrupowania, które opowiadają się za całkowitym zakazem aborcji, jednak kontrowersyjne zapisy w projekcie mogą spowodować, że opowiedzą się przeciw. Wszystkie ugrupowania zaznaczają, że w kwestiach światopoglądowych nie będzie obowiązywała żadna dyscyplina partyjna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c