Trwa przegląd i czyszczenie budek lęgowych. Wiosną zasiedlą je nowi mieszkańcy

Trwają porządki w budkach dla ptaków rozwieszonych w parkach, którymi opiekuje się Zarząd Oczyszczania Miasta. Z kilkuset domków usunięte zostaną stare i niezamieszkane gniazda.

Fot. ZOM

Fot. ZOM

Dzięki temu wiosną ptaki chętniej zasiedlą skrzynki. Takie działania poprawiają zarówno warunki lęgowe, jak i bytowe ptaków, ponieważ zwiększają higienę. Razem z opuszczonym gniazdem usuwane są pasożyty, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na nowych mieszkańców.

„Skrzydlaci mieszkańcy naszych parków objęci są szczególną opieką. Zimą na stawie w Ogrodzie Saskim, parku Ujazdowskim, Skaryszewskim oraz na Kanale Piaseczyńskim, wykuwamy przeręble, żeby ptaki miały dostęp do wody. Ponadto rozstawiamy karmniki i korytka dla kaczek do których w mroźne i śnieżne dni dostarczamy kilkadziesiąt kilogramów ziaren. Na drzewach rozwieszamy podkarmiaczki. Tablice informacyjne ustawione w parkach przypominają mieszkańcom jak prawidłowo dokarmiać ptactwo.” – informuje ZOM

Fot. ZOM


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.