Trwają zdjęcia do filmu o Eugeniuszu Bodo

Eugeniusz Bodo, fotos do filmu Pieśniarz Warszawy. fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Eugeniusza Bodo uważano za wzór przedwojennej elegancji, szarmanckiego dżentelmena i ideał mężczyzny dla wielu ówczesnych kobiet. Teraz w Warszawie ruszyły zdjęcia do serialu o jego życiu i twórczości. Produkcja 13-odcinkowego mini-serialu rozpoczęła się 26 maja, a zakończyć się ma pod koniec października. Film trafi na ekrany telewizorów nakładem TVP1 w 2016 roku. Anna Gronowska, w rozmowie dla PAP powiedziała, ze zdjęcia będą nagrywane również w Łodzi i Wrocławiu, a w pracach uczestniczy aż 4 000 statystów. Pierwszy klaps padł natomiast na terenie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy ul. Chełmskiej.

W role pierwszoplanowe wcielają się Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt. Oprócz tego na planie zobaczymy innych znanych aktorów polskiego kina m.in. Annę Próchniak, Patrycję Kazadi, Romę Gąsiorowską, Mariusza Bonaszewskiego, Dariusza Kordka, Roberta Gonerę, Józefa Pawłowskiego, Filipa Bobka, Piotra Żurawskiego, Bartłomieja Kotschedoffa i Eryka Kulma.

Eugeniusz Bodo, a właśniewie Bogda Eygene Junod urodził się 1899 roku w Genewie. Był polskim aktorem filmowy, teatralnym, a także reżyserem i scenarzystą. Dorobił się też własnej kawiarni.
Niestety wojna przerwała jego karierę, a sam aktor zmarł. Przyczyna śmierci jest kwestią dyskusyjną. Niektóre dokumenty mówią o tym, że zmarł z wycieńczenia w rosyjskim łagrze. Wersję tę wielokrotnie obalano, a o jego śmierć obwiniano III Rzeszę.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]