Trzaskowski krytykuje odbudowę Pałacu Saskiego: „Mocarstwowy projekt”

W rozmowie z „Rzeczpospolita” prezydent Warszawy skrytykował odbudowę Pałacu Saskiego w Warszawie. Nazwał pomysł mocarstwowym i zaburzającym przestrzeń miejską.

By The source didn`t provide an information who personally the author is. – The book of A. Jankowski „Warszawa” Publisher:Wydawnictwo Polskie, Poznań, (1920-1925 no precise date of publishing included) page 81, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1514113

„Współpracuję z rządem, choć nie uważam, żeby była to najpotrzebniejsza inwestycja w Warszawie. Stolicy bardziej są potrzebne fundusze na Symfonię Varsovię czy obwodnicę śródmiejską, a nie na mocarstwowe projekty, które mogą zaburzyć miejską przestrzeń i zagrozić funkcjonowaniu w obecnym miejscu Grobu Nieznanego Żołnierza.” – powiedział Rafał Trzaskowski.

 

Sebastian Kaleta na Twitterze napisał:

„Rafał @trzaskowski_ w wywiadzie dla @rzeczpospolita stwierdził, że odbudowa Pałacu Saskiego to „mocarstwowy projekt, który może zaburzyć miejską przestrzeń i zagrozić funkcjonowaniu w obecnym miejscu Grobu Nieznanego Żołnierza”

Czyli Niemcy słusznie go zburzyli?”

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.