Trzaskowski: liczba zgłoszeń w sprawie przemocy domowej wzrosła o połowę!

Prezydent Rafał Trzaskowski poinformował, że w ostatnim czasie liczba zgłoszeń dotycząca przemocy domowej wzrosła o połowę.

Fot. Shutterstock

Dane o rosnącej liczbie przypadków pomocy domowej uzyskano dzięki raportowi przygotowanemu przez Centrum Praw Kobiet, które odnotowało 50 procentowy wzrost zgłoszeń obejmujących przemoc.

Jak poinformował Trzaskowski, w związku z pandemicznymi obostrzeniami, a co za tym idzie – częstszym niż wcześniej przebywaniem w domu, pogorszyła się sytuacja wielu osób borykających się z przemocą.

Jak zapewnił, miasto wciąż podejmuje środki zaradcze, by dotrzeć z pomocą do ofiar przemocy w rodzinie, oferując konkretne rozwiązania. Dla osób dotkniętych problemem przemocy przygotowano schronienia i odpowiednią pomoc oferowaną przez placówki.

Szczegóły dostępne są pod całodobowym numerem: 19 115 lub pod ogólnopolskim numerem Pogotowia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”: 800-120-002.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c