Trzaskowski o komunikacji: bardzo niewielkie podwyżki byłyby uzasadnione

Na konferencji prasowej padło pytanie o podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Rafał Trzaskowski przyznał, że nie można tego wykluczyć. Zastrzegł jednak, że jeżeli zostaną wprowadzone to nie dotyczyć będą cen biletów okresowych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Z powodu podwyżek cen paliwa i elektryczności, wiele miasto podniosło ceny biletów. W Warszawie ta opłata od 2013 roku nie była podnoszona. Na piątkowej konferencji prasowej zapytano o to prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

W tak trudnej sytuacji powinniśmy myśleć, żeby uaktualnić ceny, przy tak galopującej inflacji, przy wzrastających cenach wszystkich mediów (…) Ja nie ukrywam, że bardzo niewielkie podwyżki byłyby uzasadnione. Chcę jasno też powiedzieć, że przede wszystkim chodzi o bilety jednorazowe. Na pewno nie będziemy podnosili cen biletów okresowych, bo zależy nam na tym, żeby warszawiacy w jak największej liczbie korzystali z transportu miejskiego – zapewnił i dodał, by nie traktować tej wypowiedzi, jako deklaracji, ponieważ najpierw odbędzie się dyskusja z radnymi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.