Trzaskowski skomentował decyzję o zamknięciu cmentarzy: „Kpina”

Prezydent Rafał Trzaskowski skomentował decyzję premiera. Na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił ostateczną decyzję w sprawie cmentarzy.

Rząd wielokrotnie powtarzał, że nie będzie zamykał cmentarzy, bo tradycja odwiedzania grobów bliskich jest głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze.

Było to jednak przed ogromnymi wzrostami liczby zakażonych. Od kilku tygodni decyzja była przekładana, aż w końcu na konferencji prasowej dwa dni przed 1 listopada, ogłoszono ostateczną decyzję. Rząd zdecydował, że zarówno dzień przed 1 listopada, jak i 1 listopada, a również i dzień później cmentarze będą zamknięte.

„1 mln zł kosztowało Miasto Stołeczne Warszawa przygotowanie komunikacji miejskiej i nowej organizacji ruchu 1.11, wydaliśmy setki decyzji na handel przedsiębiorcom, dla których to kluczowy dzień w roku. Od tygodni prosiliśmy o decyzję. A rząd dopiero teraz decyduje o zamknięciu cmentarzy. Kpina.” – skomentował prezydent Rafał Trzaskowski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c