Trzecia dawka dla wszystkich? Minister zdrowia wyjaśnia

Czwarta fala koronawirusa się rozpędza. Według zapowiedzi ekspertów, apogeum ma nastąpić w listopadzie. Jak podkreślają lekarze, najlepszą ochroną są szczepienia. Adam Niedzielski zapytany został o to, czy można spodziewać się rekomendacji trzeciej dawki preparatu dla wszystkich Polaków. 

Fot. Pixabay

Rozpędzenie czwartej fali koronawirusa ma trwać dłużej nic w poprzednim roku. Wszystko ze względu na szczepienia. Apogeum, według zapowiedzi ekspertów, ma nastąpić w listopadzie, jednak niewykluczone, że przesunie się to nawet na grudzeń.

Minister zdrowia przekazał, że obecnie liczba przypadków COVID-19 jest stosunkowo niska. Wzrost przyspieszenia się rzędu 20-25 procent. Zaznaczył, że prawdopodobieństwo wprowadzenia twardego lockdownu wciąż jest, jednak jest ono „na granicy błędu statystycznego”.

Adam Niedzielski pytany był też o trzecią dawkę szczepionki. Obecnie rekomendowana ona jest dla osób powyżej 50 roku życia. Czy to się zmieni? Minister podkreślił, że jeśli EMA podejmie taką decyzję, która będzie poszerzała krąg osób, albo po prostu dopuści trzecią dawkę uniwersalnie, to polski rząd da takie możliwości wszystkim, którzy tego chcą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c