Trzecia fala COVID-19. Kiedy szczyt zachorowań?

Jak informuje minister zdrowia, apogeum związane z trzecią falą koronawirusa może czekać Polaków na przełomie marca i kwietnia. To na wtedy przewidywany jest największy wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2

Adam Niedzielski w rozmowie na antenie TVN24 przekazał, że czeka nas miesiąc  nieprzerwanych wzrostów zakażeń koronawirusem. Jak podkreśla minister, teraz wszystko leży w rękach Polaków. Jeśli będziemy postępować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, wielu nowym przypadkom możemy zapobiec. Jednak zauważa, że Polacy są coraz bardziej zmęczeni zakazami i obostrzeniami, że coraz mniejsza liczba osób zwraca na nie uwagę.

Szef resortu zdrowia dodał, że ma już niedzielne dane dotyczące liczby zakażonych. Wynosi ona około 3900 przypadków. Porównując to do ubiegłej niedzieli, jest to o ponad 1300 więcej.

Adam Niedzielski jest też pewny, że w kolejnych tygodniach liczba ta będzie dalej rosnąć. Jego zdaniem apogeum nastąpi na przełomie marca i kwietnia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c