Trzecia fala pandemii COVID-19. Trzy województwa zagrożone dodatkowymi obostrzeniami!

Od poniedziałku mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego muszą stosować się do dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Według najnowszych danych, jeśli kolejne dni wskażą tak wysokie liczby zakażeń, lockdown może objąć jeszcze co najmniej trzy województwa w Polsce. 

Ze względu na bardzo dużą liczbę nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie warmińsko- mazurskim, rząd zdecydował o przywróceniu obostrzeń w tej części kraju. Nowe restrykcje weszły w życie od poniedziałku. Jednak ze względu na wciąż bardzo wysoką liczbę dobowych zachorowań, może to być nie jedyne województwo, w którym obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia.

Dziś liczba przypadków COVID-19 wyniosła niemal 8 tysięcy, zmarło natomiast 216 osób zakażonych. Wzrosła również liczba osób wymagających hospitalizacji, szczególnie dotyczy to osób, które korzystają z respiratorów. Wiadomo, ze rząd wprowadza restrykcje w województwach, w których występuje ponad 40 zakażeń na każde 100 tysięcy mieszkańców.

W Polsce w tej chwili blisko tego progu znajduje się między innymi województwo pomorskie. Tu wskaźnik infekcji wynosi już 39 na 100 tysięcy obywateli. Kolejne na liście zagrożonych jest województwo lubuskie, gdzie są 33 zachorowania na 100 tysięcy mieszkańców, a także województwo mazowieckie z taką samą liczbą, jak województw lubuskie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c