"Trzy najbardziej zdemoralizowane instytucje w Polsce". Kalisz i Kwaśniewski nagrani w Sowa i Przyjaciele

Treść nagrania ze spotkania opublikował tygodnik „Do Rzeczy”. Opisuje on, co mieli wiedzieć na temat rzekomej korupcji na najwyższych szczeblach władzy dwaj politycy i co tak naprawdę myślą o służbach w Polsce.

Fot. Wikipedia

Fot. Wikipedia

Nagrania z restauracji „Sowa i Przyjaciele” pokazują nie tylko stosunek polityków do władzy, ale są alarmujące jeżeli chodzi o tamtejszy rząd.

„Trzy najbardziej zdemoralizowane instytucje w Polsce to jest po pierwsze – prokuratura, po drugie – służby specjalne, po trzecie – telewizja publiczna. (…) Te trzy instytucje – kupią, sprzedadzą, zdradzą, zniszczą. I tak dalej, i tak dalej” – mówił Aleksander Kwaśniewski.

Ryszard Kalisz natomiast informował byłego prezydenta o możliwej korupcji o której miał się dowiedzieć od gen. Janusza Noskia, szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Według Kalisza miał w nią być zamieszany minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak lub ktoś „jeszcze wyżej postawiony”.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.