„Tu można było wypić kawę i trafić na strzelaninę. Tędy jeździły omnibusy, trolejbusy, autobusy”. Rusza przetarg [WIZUALIZACJE]

ZDM ogłasza przetarg na Plac Pięciu Rogów. Jak pisze plac tak naprawdę placem nigdy nie był, ale będzie nim teraz.

Projekt przygotowany został przez firmę WXCA Sp. z o.o. i architekta Michała Kempińskiego. Nowy plac, który powstanie w tym miejscu, będzie miejscem otwartym oraz dostępnym dla wszystkich użytkowników przestrzeni miejskiej. Ma się stać punktem spotkań i spędzania wolnego czasu.

Punktem wyjścia było tutaj uporządkowanie przestrzenne. Plac będzie jedną przestrzenią, bez wydzielonych chodników i jezdni. Przejazd przez plac zostanie zachowany tylko dla autobusów i rowerów w ciągu ul. Kruczej i Szpitalnej, nadrzędną rolę otrzyma tu ruch pieszy.

„Miejsce znane pod potoczną nazwą „plac Pięciu Rogów” to miszmasz wszystkiego z czego przez dekady składała się Warszawa. Tu budowano reprezentacyjne budynki, tu można było wypić kawę i trafić na strzelaninę. Tędy jeździły omnibusy, trolejbusy, autobusy” – pisze ZDM.

Fot. ZDM

Posadzka placu zostanie wykonana z dużych płyt betonowych wzmocnionych włóknami i wykończonych kruszywem. Ważnym elementem koncepcji jest wprowadzenie zieleni – drzew liściastych o ukształtowanej wysokości i koronie, a także fontanny. Uwzględniono również spójną stylistycznie małą architekturę z licznym siedziskami. Plac stanie się dzięki temu przestrzenią bardziej zieloną, przyjazną i zachęcającą do spędzania tu czasu. Zaprojektowano też nową iluminacją placu dostosowaną do projektowanego charakteru prestiżowej przestrzeni publicznej. Na placu i jego okolicach pojawią się latarnie stylizowane na historyczne „pastorały”.

„Sam plac… placem właściwie nigdy nie był. Teraz będzie. Do połowy przyszłego roku zyska kolejną na przestrzeni lat odsłonę. Stanie się wizytówką stolicy. Właśnie rozpisaliśmy przetarg na jego przebudowę” – informują drogowcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c