Tu śpią nasi przyjaciele. Cmentarz dla zwierząt „Psi los” [ZDJĘCIA]

Nie ma bardziej bezinteresownej przyjaźni niż ta między człowiekiem, a zwierzęciem. Kiedy nasz pupil jest z nami od wielu lat staje się częścią rodziny, a jego odejście boli podobnie jak odejście bliskiego człowieka. Pod Warszawą wiele lat temu powstał cmentarz dla zwierząt, gdzie można godnie pochować swojego pupila i przyjeżdżając pielęgnować pamięć o nim.

Cmentarz dla zwierząt „Psi Los” w Koniku Nowym to  pierwszy w Polsce i największy cmentarz dla zwierząt.

Został założony w 1991 przez Witolda Wojdę we wsi Konik Nowy pod Warszawą jako cmentarz dla psów. Później zaczęły być przyjmowane pochówki wszystkich zwierząt domowych (koty, ptaki ozdobne, króliki, szynszyle, szczury; jest także jeden pochówek węża, jeden żółwia oraz konia, który został przedtem skremowany).

W 2009 dokonanych na nim zostało ponad 6 tysięcy pochówków W 2013 oddano do użytku w tej miejscowości nowy cmentarz, na którym do końca 2016 pochowano kilkaset zwierząt.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c