Turyści z Warszawy, którzy zginęli w górach to mieszkańcy Ursynowa

Potężny wiatr w Bukowinie Tatrzańskiej zerwał dach z wypożyczalni sprzętu. Elementy konstrukcji zabiły dwie osoby i ciężko raniły trzy. Znana jest prędkość wiatru w chwili wypadku.

Okazało się, że w momencie wypadku prędkość wiatru wynosiła 80 km/h. Groźne są również porywy, jednak nie wiadomo czy to właśnie jeden z nich zerwał dach wypożyczalni.

Silny wiatr zerwał dach wypożyczalni, który uderzył w kilka osób, samochód oraz wyciąg.

Na miejsce udał się śmigłowiec LPR oraz śmigłowiec TOPR. Przeprowadzono reanimację czterech osób. Z najnowszych informacji wynika, że dwie osoby nie żyją, a kolejne dwie są w ciężkim stanie. Ofiary śmiertelne to 40-letnia matka i jej 15-letnia córka. Siostra ofiar i młody mężczyzna zostali przetransportowani do szpitala. Ranny został również ojciec dzieci. Rodzina pochodziła z Warszawy.

W górach panują ciężkie warunki pogodowe. Przez Polskę przechodzi Orkan Sabina. Wiatr w górach, w porywach może osiągać nawet 200 km/h.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.