Tutaj lockdown zawitać może najwcześniej. Jest lista gmin z najniższym wyszczepieniem

Rządzący coraz częściej dają do zrozumienia, że lockdown z podziałem na regiony jest możliwy. Piotr Tarnowski, analityk, który zajmuje się epidemią właściwie od początku zebrał dane i już wiadomo w których gminach lockdown jest najbardziej prawdopodobny.

Fot. Warszawa w Pigułce

W pierwszej dziesiątce najlepiej zaszczepionych gmin znajdują się duże miasta. Warszawa (2 miejsce), Poznań (3), Wrocław (4), Gdańsk (8) i Kraków (9). Ponadto wśród obszarów z największym wyszczepieniem znajduje się obwarzanek Warszawski, czyli miejscowości w powiatach położonych najbliżej stolicy. Jest to m.in. Podkowa Leśna (1 miejsce), Michałowice (5), Raszyn (6), Konstancin-Jeziorna, (7) Piaseczno (11), Łomianki (13), Lesznowola (16), Piastów (17) czy Izabelin (18). We wszystkich tych gminach wskaźnik zaszczepienia wynosi ponad 55 proc., a w Warszawie i Podkowie Leśnej aż 60,7 i 61,5 proc. W Krakowie poziom zaszczepienia wynosi 56,7 proc. Wszystkie te regiony będą ostatnie jeżeli chodzi o wprowadzenie lockdownu.

Jako pierwsze w kolejce do lockdownu są trzy gminy z najmniejszym wyszczepieniem. Są to m.in. Czarny Dunajec, Biały Dunajec i Bojanów. W gminach z pierwszej piętnastki gmin z najniższym wyszczepieniem poziom wakcynacji nie przekracza 20 proc. Pełne statystyki w tym tabela znajdują się we wpisie poniżej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c