TV Trwam zapłaci karę za chwalenie podpalenia tęczy

KRRiT nałożyło na TV trwam karę w wysokości 50 tys. zł za pochwalanie działania niezgodnego z prawem. Lux Veritatis odwołało się od decyzji, ale sąd okręgowy w Warszawie oddalił odwołanie.

Tecza.-Fot.-Warszawikia-e1434988037757.jpg

Fot. Warszawikia

11 listopada TV Trwam relacjonowało Marsz Niepodległości. KRRiT, po analizie materiału uznało, że telewizja pochwalała podpalenie tęczy:

„Pokazanie przez Telewizję Trwam płonącej tęczy na Placu Zbawiciela w Warszawie w trakcie relacji z Marszu Niepodległości w Warszawie w powiązaniu z komentarzami, które towarzyszyły temu obrazowi, mogło wywołać wrażenie aprobowania takich zachowań zarówno przez prowadzącego audycję, jak i jego gościa. Komentując fakt podpalenia tęczy, wyrazili oni swoje opinie w taki sposób, iż można było odnieść wrażenie, że zniszczenie instalacji artystycznej uznają za postępowanie właściwe i społecznie usprawiedliwione” – informuje KRRiT.

Sąd uznał, że działanie wyczerpuje znamiona naruszenia art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, a nałozona kara jest adekwatna do przewinienia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.