TVN przejmuje skoki narciarskie. Jest komentarz TVP!

Wczoraj poinformowano, że prawa telewizyjne do Pucharu Świata przysnęła grupa Discovery, właściciel m.in. TVN. Do tej pory skoki można było oglądać na antenie TVP. Telewizja Polska opublikowała oświadczenie. Apeluje do Discovery o „opamiętanie się”.

Fot. Warszawa w Pigułce

Decyzja Discovery w sprawie skoków została przekazana wczoraj. Jak się okazuje, przejęła ona prawa telewizyjne do transmisji Pucharu Świata. Do tej pory, przez wiele lat, skoki narciarskie można było oglądać na antenie TVP. Discovery posiada prawa jednak do skoków od 2015 roku i dotychczas udzielała sublicencji Telewizji Polskiej.

Telewizja Polska nie kryje oburzenia całą sytuacją. Opublikowano specjalne oświadczenie w tej sprawie.

„Pomimo wielomiesięcznych negocjacji grupa Discovery postanowiła nie udzielić Telewizji Polskiej sublicencji do praw na transmisję skoków narciarskich, pozbawiając nadawcę publicznego większości konkursów w jednej z najważniejszych dyscyplin sportowych, a społecznie- do wydarzenia jednoczącego miliony Polaków.”

-tak zaczyna się komunikat Telewizji Polskiej. Dalej pojawiają się informacje, że taki krok jest najprawdopodobniej próba wpisania sportu w spór polityczny i używania skoków jako zakładnika. Zaznaczono, że z niepokojem tę decyzję przyjął Polski Związek Narciarski.

Pojawił się także apel do Discovery o opamiętanie, by móc pozwolić Polakom wspólnie przezywać sportowe emocje. Telewizja zaznaczyła, że chce jedynie dbać o interes społeczny i polski sport oraz wierzy, że zostaną podjęte jeszcze negocjacje w tej sprawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c