TVP ostrzega swoich pracowników przed kwarantanną i obniżeniem pensji

Press dowiedział się o plakatach, które wiszą od wiosny w budynkach Telewizji Polskiej. Spółka poprzez rysunki ostrzega swoich pracowników, że trafienie na kwarantannę oznacza utratę wynagrodzenia.

Fot. Wikipedia/ By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58853772

Jak informuje Press, plakaty rozwieszono w siedzibie TVP przy Woronicza, a także w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. O plakatach poinformowała również dziennikarka Adriana Rozwadowska z „Gazety Wyborczej”.

Wśród napisów jakie widnieją na plakatach można między innymi przeczytać „Kwarantanna trwa 30 dni – wtedy ty i twoi koledzy nie możecie pracować, wypadacie z projektów i tracicie wynagrodzenie! Do gry możesz wrócić po odbyciu kwarantanny”.  Teraz w tej kwestii wypowiedziało się samo biuro prasowe TVP, które wyjaśnia, że jest to humorystyczna forma, mająca na celu wyjaśnić zasady higieny pracy w czasie pandemii.

Biuro prasowe dodaje, że plakaty zostały wywieszone na przełomie marca i kwietnia i odnoszą się w sposób kompleksowy do kwestii profilaktyki koronawirusa, a rysunki i napisy są jedynie troską o życie i zdrowie pracowników. W odpowiedzi jakiej udzieliło biuro nie wyjaśniło jednak skąd wzięła 30-dniowa kwarantanna, która nigdy nie miała tak długiego czasu trwania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c