TVP skomentowało zakażenie Marty Lempart COVID-19: „Mimo apelu o zachowanie zasad bezpieczeństwa, organizowała niebezpieczne protesty.”

Wczoraj „Wiadomości” szczegółowo zajęły się tematem zakażenia koronawirusem Marty Lempart, liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Podczas materiału reporter przekonywał, ze kobieta w jawny i wulgarny sposób lekceważyła obostrzenia sanitarne, gardząc zdrowiem i życiem Polaków. 

Fot. Leszek Kowalski/REPORTER

Wczoraj liderka Ogólnopolskiego Strajku kobiet przyznała, że została zakażona wirusem SARS-CoV-2. Nie umknęło to uwadze Telewizji Polskiej, która już w wieczornych „Wiadomościach” opublikowała materiał dotyczący Marty Lempart. Prowadząca zapowiedziała go słowami:

„Lempart niedawno uzyskała pozytywny wynik testu, wcześniej, mimo apelu o zachowanie zasad bezpieczeństwa, organizowała niebezpieczne protesty.”

Później pojawił się reporter „Wiadomości”, który rozpoczął swój materiał mówiąc:

„Z reguły pewna siebie i wulgarna Marta Lempart dziś nabrała wody w usta. Kiedy wiele polskich rodzin przeżywało choroby swoich bliskich, którzy często w szpitalach walczyli o życie, Marta Lempart w jawny i bezczelny sposób lekceważyła obowiązujące obostrzenia, gardząc w ten sposób zdrowiem i życiem tysięcy Polaków”

-zauważył. Dodał też, że Lempart otrzymała pozytywny wynik testu 14 grudnia, a zaledwie 4 dni wcześniej spotkała się w Brukseli z Donaldem Tuskiem i belgijską minister ds. równości. Jak zaznacza „wirusa bomba z opóźnionym zapłonem mogła więc dotrzeć także za granicę”.

Marta Lempart wczoraj potwierdziła, że ma pozytywny wynik testu na COVID-19 i prawdopodobnie zakaziła się we Wrocławiu, po powrocie z Brukseli. Zapewniła jednak, że czuje się dobrze, a choroba w żaden sposób nie wpłynie na Strajk Kobiet i jego plany na najbliższe dni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c