Twardy lockdown w Polsce? Nieoficjalnie: kolejne obostrzenia w poniedziałek

Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski, rząd ma zamiar wprowadzić twardy lockdown. Zmiany miałyby wejść na początku następnego tygodnia. Oto szczegóły.

Fot. Warszawa w Pigułce

Rząd uważnie przygląda się danym, które są coraz bardziej niepokojące, a ministerstwo i osoby decyzyjne coraz częściej mówią o zaostrzeniu obostrzeń.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, w czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia.

Rozważane są m.in. zmniejszenie osób w sklepach i kościołach, zamknięcie marketów budowlanych, sklepów RTV/AGD i ograniczyć możliwość poruszania się tylko w gronie rodziny. To ostatnie obostrzenie dotyczyć ma tylko okresu okołoświatecznego. Utrzyma się także zakaz spotykania w gronie większym niż 5 osób.

Ponadto resort może zamknąć salony fryzjerskie i kosmetyczne, ale nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie. Ma ona zostać podjęta tuż przed ogłoszeniem decyzji o obostrzeniach.

Rząd będzie też apelował o pozostanie w domach i przejście zna pracę zdalną, ale ma być to tylko zalecenie, bez zakazu przemieszczania się.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c