Tygrysy przechwycone na granicy trafią do Warszawy? Lasy Miejskie odpowiadają

Na granicy Polski z Białorusią przechwycono transport tygrysów niewiadomego pochodzenia. Teraz szukają nowego domu. Z powodu licznych pytań o przyjęcie ich do stolicy, Lasy Miejskie wydały oświadczenie.

Fot. Pixabay

Lasy Miejskie – Warszawa informują, że w dniu 30 października 2019 r. zwrócono się do nas z zapytaniem o możliwość przyjęcia do prowadzonego przez nas Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, na minimum kilkudniowy pobyt, 7 tygrysów w wieku od 1 do 3 lat.

Należy w tym miejscu nadmienić, że Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt działa na mocy decyzji Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o sygnaturze DZP-WG.6520.20.2015.mk z 22 października 2015 r. Uzyskanie zezwolenia Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na prowadzenie takiej placówki wymaga złożenia wniosku, który zawiera m.in. wykaz gatunków zwierząt, które mogą być leczone i rehabilitowane w takiej placówce. Nasz Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt nie posiada zezwolenia w zakresie przetrzymywania, leczenia i rehabilitacji tygrysów.

Z uwagi na brak odpowiedniego zaplecza technicznego, odpowiednio przeszkolonego personelu, braku doświadczenia w opiece nad tak dużymi drapieżnikami oraz w trosce o bezpieczeństwo pracowników i petentów odwiedzających naszą jednostkę ww. zwierzęta nie zostały przyjęte.

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt nie posiada bowiem tak skonstruowanych boksów i wybiegów, aby móc zapewnić możliwość przeprowadzenia kwarantanny i późniejszego pobytu tygrysom.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.