Nowe opłaty za wyciągnięcie gotówki z bankomatu. Tyle zapłacisz [20.11.2023]

Prowizje od wypłat z bankomatu największych banków w Polsce wzrosły. Jest jednak kilka wyjątków. Warto przejrzeć oferty banków i jeżeli często posługujecie się gotówką, rozważyć zmianę konta.

Fot. Shutterstock

Praktycznie we wszystkich bankach wypłaty z bankomatów sieci innych niż własna są płatne. Jest jednak kilka wyjątków.

Niektóre banki, jak np. Credit Agricole i Millennium Bank pozwalają na darmowe wypłaty po spełnieniu pewnych niewygórowanych kryteriów. Inne banki pozwalają na określoną liczbę bezpłatnych transakcji, jeszcze inne wprowadzają abonament na korzystanie z nich bez limitu. Zobaczcie, co możecie zrobić, by nie płacić prowizji.

  • Alior Bank – 3 zł za wypłatę z bankomatów sieci Planet Cash i innych banków. Wypłaty z sieci Euronet i własnych są bezpłatne.
  • Credit Agricole – 7 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów. Wypłaty są bezpłatne z bankomatów własnej sieci, za pomocą BLIK oraz po spełnieniu odpowiednich kryteriów (na konto musi wpływać 1500 zł co miesiąc, a klient płaci kartą 5 razy w miesiącu).
  • ING Bank Śląski – 5 zł za każdą wypłatę z bankomatu. Darmowe pobranie środków z bankomatów Planet Cash, w systemie BLIK oraz w przypadku pierwszej transakcji w miesiącu z bankomatów obcych sieci.
  • mBank – Wypłata powyżej 100 zł w bankomacie mBank, Euronet, Planet Cash i Santander Bank Polska jest darmowa. W przypadku kwoty mniejszej niż 100 zł klient musi zapłacić 2,5 zł prowizji. Wypłata z bankomatów innych sieci kosztuje 7 zł, chyba, że klient ma aktywną usługę „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”. Kosztuje ona 9 zł miesięcznie, niezależnie od ilości przeprowadzonych transakcji.
  • Millenium Bank – 5 zł za wypłatę z bankomatu innej sieci oraz sieci Euronet oraz 1 zł za wypłatę z sieci Planet Cash oraz bankomatów Santander Bank Polska. Wypłata jest też darmowa, kiedy używamy karty często do zakupów.
  • Pekao SA – Opłata wynosi 2,3 proc. od wypłacanej kwoty, nie mniej jednak niż 5 zł. Pierwsze dwie wypłaty w miesiącu są jednak darmowe. Darmowe są też wszystkie wypłaty z sieci Pekao SA.
  • PKO BP – 10 zł za wypłatę z bankomatów innych sieci. Opłata nie jest pobierana, gdy klient wypłaca gotówkę w bankomatach sieci PKO BP lub przez BLIK.
  • Santander Bank Polska – Prowizja wynosi 5 zł. Wypłaty są darmowe w sieci Santander, ale można również kupić pakiet, który za 7 zł uprawniania klienta to szeregu wypłat w miesiącu.
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]