Tylko w ciągu doby policjanci zatrzymali tam 7 nietrzeźwych rowerzystów!

Na terenie powiatu legionowskiego nie ustają policyjne kontrole wymierzone w tych, którzy pomimo apeli i ostrzeżeń wsiadają na rower, pijąc wcześniej alkohol. Wciąż jeszcze nie do wszystkich docierają tragiczne statystyki wypadków drogowych, z udziałem rowerzystów. Tylko jednej doby funkcjonariusze legionowskiej komendy zatrzymali siedmioro nietrzeźwych rowerzystów.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazują się ludzie, którzy po wcześniejszym wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę, nawet roweru. Zapewne nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. Funkcjonariusze legionowskiej komendy tylko w ciągu jednej doby zatrzymali aż siedmioro nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec powiatu legionowskiego, którego podczas kontroli drogowej poddano badaniu trzeźwości. Okazało się, że rowerzysta prowadził rower znajdując się w stanie nietrzeźwości i miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. W tym samym dniu na terenie powiatu zatrzymano do kontroli sześciu rowerzystów, którzy mieli w organizmie blisko promil alkoholu.

Wszystkim kontrolowanym grozi odpowiedzialność karna.

Policjanci apelują: pijani kierowcy są realnym zagrożeniem dla innych. Jeżeli widzisz lub znasz osoby, które jeżdżą samochodem będąc po wpływem alkoholu REAGUJ ! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c